Karty pamięci

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych kart pamięci SD – SecureDigital, micro SD, SDHC, SDXC, MS – MemoryStick, CF – CompactFlash, TF – Transflash, po formatowaniu lub usunięciu plików. Karty pamięci marek: A-DATA Advanced Digital Research Apacer, Crucial, Diverse, Emtec, G.Skill Goodram, Hama, Integral, Intenso, Kingston, Kodak, Patriot ,Philips, Platinum, Pretec, Samsung, Sandisk, Silicon Power, Sony, Toshiba, Transcend, V7, Verbatim oraz innych

Karta pamięci nie działa?

Masz problem z kartą pamięci? Karta nie widać w laptopie/komputerze/telefonie, system nie widzi pojemności,  nie można odczytać ani przegrać zdjęć z karty SD, micro SD, CF, z karty z telefonu lub smartfona? Twoje zdjęcia zginęły w wyniku skasowania lub formatowania?
Dysponujemy zapleczem technicznym, własnym laboratorium, doświadczeniem i międzynarodowymi kontaktami. Pomagamy nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci SD, microSD, CF, TF Warszawa Mokotów

Karty pamięci przechowują coraz większe ilości informacji. Służą przede wszystkim rozbudowaniu pojemności urządzeń – aparatów, kamer, smartfonów, specjalistycznych urządzeń oraz wielu, wielu innych. Małe rozmiary i pojemne kości pamięci, znacząco wpływają na ich popularyzację.  Niezależnie od zastosowania utrata danych z katy pamięci nierzadko jest bardzo poważnym problemem.

Uszkodzenia mechniczne

Uszkodzenie mechaniczne karty pamięci to poważny problem jeśli mówimy o odzyskiwaniu danych. Niemniej jednak do póki pamięć flash nie zostanie uszkodzona istnieje możliwość odzyskania danych metodą CHIP-OFF.

Uszkodzenie firmware, kontrolera - Metoda CHIP OFF

Jeśli w prosty sposób nie da się odzyskać danych z karty pamięci, ponieważ np uszkodzony jest firmware karty pamięci, spalony kontroler, pamięć flash uległa częściowej degradacji istnieje metoda odzyskiwania danych bezpośrednio z wewnętrznej pamięci FLASH. Taką pamięć lub pamięci wylutowuje się z płytki i zczytuje jej zawartość do komputera. Po odtworzeniu algorytmu używanego przez kontroler udaje się odzyskać dane. Jest to bardzo czasochłonna metoda ale rozwiązuje wiele problemów naszych klientów.

Uszkodzenia elektroniczne

Uszkodzenia elektroniki karty pamięci to dość powszechny problem. Szczególnie często dochodzi do awarii kontrolerów oraz kości pamięci. W większości tego typu przypadków pozostaje nam jedynie odzyskiwanie danych metodą CHIP-OFF.

Dostarczenie osobiste

lub

Wysłanie nośnika do nas

FixData Lab
ul. Modzelewskiego 37 lok. U6
02-679 Warszawa

Codziennie odpowiadamy na te pytania, więc pomyśleliśmy, że możesz mieć podobne wątpliwości.

Czy i jak można odzyskać dane z uszkodzonej karty pamięci?
Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia oraz budowy samej karty pamięci. Technologia flash niesie za sobą szereg wyzwań w procesie odzyskiwania danych. Na obecną chwilę skuteczność odzyskiwania danych z uszkodzonych kart pamięci wynosi około 86%. Większość nie odzyskanych kart miała uszkodzone kości pamięci co uniemożliwia jakiekolwiek działania.

W jakich przypadkach danych nie udaje się odzyskać?
Główną przyczyną niepowodzenia przy odzyskiwaniu danych z kart pamięci jest uszkodzenie wewnętrznej pamięci. Jeśli duża ilość komórek jest uszkodzona lub wyczytuje się z błędami danych może nie udać się odzyskać.

Jakie karty pamięci najlepiej kupić?
Z naszych doświadczeń wynika że mniejszą awaryjność mają karty pamięci markowe jak Transcend, Kingston czy Sandisk. Niemniej jednak nie jesteśmy w stanie jednoznacznie polecić jakiegoś producenta. Najważniejsze to często robić kopie z kart pamięci ponieważ to jedyne rozwiązanie pozwalające się zabezpieczyć na wypadek awarii.

Jak szybko moje dane zostaną odzyskane?
Średni czas odzyskiwania danych to około 5 dni. Niektóre zlecenia trwają jednak nawet po kilka tygodni czy miesięcy. Pracujemy do uzyskania efektu. Posiadamy kilka stanowisk i każdym zleceniem zajmujemy się na bieżąco.

Menu