Pendrive USB, pamięci flash

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych pendrive i pamięci flash marek Adata, Kingston, OCZ, Sandisk, PNY, Lexar, PQI, Transcend, Goodram, Patriot, Toshiba, Sony, Lacie, Maxtor, CnMemory, Dane-Elec, Silicon Power, Strontium, Trexdata, Twinmos, Verbatim, WHD, Wintec, Emtec, Fuji, Hama, Hoodman, Integral, Intel, Intenso, Kingmax,  Mirex, Moba, MyMemory, Olympus, OV, Panasonic, Pentagram, Pixmania,  Technologies, Pretec, Qumo, Remax

Pendrive nie działa?

Pendrive nie zgłasza się w komputerze lub po podłączeniu nie wyświetla plików? A może zgłasza się bez pojemności lub system chce formatować? Być może masz inny problem i potrzebujesz odzyskać dane z uszkodzonego pendrive?
Dysponujemy zapleczem technicznym, własnym laboratorium, doświadczeniem i międzynarodowymi kontaktami. Pomagamy nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Odzyskiwanie danych z pendrive Warszawa Mokotów

Pendrive przechowują coraz większe ilości informacji. Są małe, dzięki czemu to właśnie one najczęściej są pod ręką, gdy potrzebujemy szybko wgrać małą ilość danych, plik, folder. Często przechowujemy na nich przede wszystkim dokumenty firmowe (raporty,  projekty) lub np. prace magisterskie. Utrata danych z pendrive nierzadko jest bardzo poważnym problemem.

Uszkodzenia mechniczne

Wiele pendrive -ów trafia w nasze ręce połamanych. Jeśli pamięć flash nie została uszkodzona istnieje bardzo duża szansa na odzyskanie danych z tak uszkodzonego pendrive. Często kończy się to niewielką ceną, pod warunkiem, że nośnik nie zostanie dodatkowo uszkodzony przez osoby bez odpowiedniej wiedzy.

Uszkodzenia elektroniczne

Pendrive to nic innego jak kilka układów elektronicznych połączonych w jedno urządzenie do przechowywania danych. Jak kazda elektronika, również pendrive jest podatny na uszkodzenia elektroniczne. Z pewnością sposób używania – ciągłe wkładanie i wyjmowanie z portu USB nie sprzyja trwałości tych nośników. Odzyskiwanie danych z pendrive uszkodzonego elektrycznie ma dość wysoką skuteczność.

Uszkodzenie firmware, kontrolera - Metoda CHIP OFF

Jeśli w prosty sposób nie da się odzyskać danych z pendrive, bo np uszkodzony jest firmware, spalony kontroler, pamięć flash uległa częściowej degradacji istnieje metoda odzyskiwania danych bezpośrednio z wewnętrznej pamięci FLASH. Taką pamięć lub pamięci wylutowuje się z płytki i sczytuje jej zawartość do komputera. Po odtworzeniu algorytmu używanego przez kontroler udaje się odzyskać dane. Jest to bardzo czasochłonna metoda ale rozwiązuje wiele problemów naszych klientów.

ZADZWOŃ

Dostarczenie osobiste

lub

Wysłanie nośnika do nas

FixData Lab
ul. Modzelewskiego 37 lok. U6
02-679 Warszawa

Codziennie odpowiadamy na te pytania, więc pomyśleliśmy, że możesz mieć podobne wątpliwości.

Czy z uszkodzonych pendrive można odzyskać dane?
Dane można odzyskać prawie w każdym przypadku do póki pamięć flash nie jest uszkodzona lub nie zawiera nadmiernej ilości błędów.

W jakich przypadkach danych nie udaje się odzyskać?
Jeśli pamięć flash jest uszkodzona lub zdegradowana w bardzo dużym stopniu mogą być problemy z odzyskaniem danych z tak uszkodzonego pendrive. Więcej uwagi wymagają również pamięci USB w technologii monolitycznej.

Jaki pendrive jest mało awaryjny?
Awaryjność pendrive zależy od jakości użytych materiałów, ale nie są to wieczne urządzenia. Markowe pendrive mniej się psują niż Chińskie reklamówki lub pendrive no name.

Jak szybko moje dane zostaną odzyskane?
Mimo iż pendrive to tanie i małe urządzenie to sposób przetwarzania danych jest już bardzo skomplikowany. Proste przypadki zajmują przeważnie od 1 do 5 dni, trudne wymagają czasem nawet kilku tygodni pracy aby dane zostały odzyskane.

Jak dostarczyć pendrive do odzyskiwania?
Pendrive najlepiej dostarczyć do naszego biura lub wysłać do nas pocztą bądź kurierem. Przy wysyłaniu należy pamiętać o dobrym opakowaniu i wypełnieniu. Wysyłanie nośnika w kopercie nawet bąbelkowej nie jest dobrym pomysłem.

Menu