Naprawa sprzętu

Naprawa sprzętu elektronicznego – komputerów, laptopów, smartfonów, tabletów.

Sprzęt nie działa?

Jeśli Twój sprzęt nie działa, działa wolno, system się nie uruchamia ,wyskakuje niebieski ekran podczas pracy, ma zbity wyświetlacz, nie działa gniazdo ładowania skontaktuj się z nami. Przyczyn problemów może być wiele – od prozaicznych po ciężkie. Sprawdzimy to bezpłatnie i poinformujemy Cię o diagnozie.

Naprawa komputerów laptopów tabletów Warszawa Mokotów

Uszkodzenia smartfonów i tabletów

Smartfony, tablety przechowują coraz większe ilości informacji. Są małe, poręczne, wielofunkcjonalne. Chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że stanowią nasze przenośne centrum operacyjne. Często przechowujemy na nich dane dotyczące całego naszego życia.

Te przenośne urządzenia często ulegają awariom ze względu na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej problemy związane są ze zbitym wyświetlaczem, uszkodzonym gniazdem słuchawkowym i gniazdem ładowania. Uszkodzenie mechaniczne może spowodować także brak możliwości włączenia sprzętu.

Smartfony i tablety posiadają wewnętrzne oprogramowanie. Awaria systemu operacyjnego może skutecznie uniemożliwić dostęp do danych – sprzęt sam się resetuje lub zawiesza przy ładowaniu systemu.

Uszkodzenia laptopów i komputerów

Laptopy i komputery stacjonarne w dużym uproszczeniu składają się z płyty głównej, dysku twardego, procesora, karty pamięci RAM, kart graficznej i dźwiękowej, zasilacza oraz ekranu/monitora. Każda z tych części skłąda się z setek/tysięcy małych elementów. Na komputerach i laptopach przechowywane są coraz większe ilości informacji. Często przechowujemy na nich przede wszystkim dokumenty firmowe (raporty, projekty) lub osobiste materiały np. zdjęcia, prace magisterskie.

Wiele komputerów / laptopów trafia w nasze ręce fizycznie uszkodzonych. Są połamane lub zalane. To najcięższe typu uszkodzeń bo wiążą się zazwyczaj z wymianą podzespołów. Tak uszkodzony sprzęt trzeba poddać przede wszystkim dokładnej diagnozie.

Bardzo często problem z komputerem spowodowany jest dyskiem twardym. Typowe objawy to: wydawanie nienaturalnych dźwięków, dysk fizycznie nie pracuje, brak dostępu do danych, po uruchomieniu komputer lub laptop zawiesza się lub resetuje.

Zdarzają się też przypadki sprzętu zaatakowanego przez wirusy. Mogą całkowicie zablokować dostęp do danych, zaszyfrować je i w gruncie rzeczy uniemożliwić korzystanie z komputera.

Niedziałający smartfon, tablet, komputer, laptop oznacza brak dostępu do danych i nierzadko jest bardzo poważnym problemem.

ZADZWOŃ

Dostarczenie osobiste

lub

Wysłanie nośnika do nas

FixData Lab
ul. Modzelewskiego 37 lok. U6
02-679 Warszawa

Codziennie odpowiadamy na te pytania, więc pomyśleliśmy, że możesz mieć podobne wątpliwości.

Dlaczego świadczycie usługi naprawy sprzętu skoro jesteście firmą odzyskującą dane?
Usługa naprawy została stworzona w odpowiedzi na oczekiwania klientów jako zapewnienie integralności naszych usług. Dużo problemów ze sprzętem typu smartfon, tablet, laptop, komputer wynika bezpośrednio z uszkodzeń tych sprzętów. Klienci przynoszą wymienione sprzęty z nadzieją na odzyskanie danych, jednak na samym sprzęcie także im bardzo zależy. Zapewniamy im w ten sposób pełną usługę, szytą na miarę. Jak widać odzyskiwanie danych łączy się z naprawą sprzętu, stąd koncepcja stworzenia odrębnej usługi naprawy sprzętu komputerowego.

Jak dostarczyć sprzęt do naprawy?
Sprzęt najlepiej dostarczyć do naszego biura lub wysłać do nas pocztą bądź kurierem. Przy wysyłaniu należy pamiętać o dobrym opakowaniu i wypełnieniu.

Czy po naprawie sprzętu będę miał wszystkie dane ?
Jeśli po analizie okaże się, że problem jest prostszy np. wymiana kabla łączącego płytę główną z ekranem w laptopie to dane pozostaną nienaruszone. Jeśli okaże się, że problem choćby w minimalnym stopniu związany jest z dyskiem twardym, SSD lub w przypadku smartfonów i tabletów z oprogramowaniem, trzeba w pierwszej kolejności przyjrzeć się stopniowi uszkodzenia.

Jak szybko mój komputer zostanie naprawiony?
Szybkość naprawy zależy od typu uszkodzenia i dostępności części. Jeśli części mamy na stanie, naprawa zazwyczaj odbywa się w ciągu 24h, jeśli zaś części musimy ściągać z zagranicy należy się liczyć nawet z terminami 2 tygodniowymi.

Cennik

Przy naprawie bardzo trudno jest na wstępie oszacować jej koszty, bo zależy to od kosztów części i stopnia skomplikowania naprawy. Dodatkowym elementem, który ma wpływ na cenę są dane, które klient chce zachować. Podczas zgrywania/odzyskiwania danych uruchamiana jest dodatkowa procedura pracy z danymi. Podane ceny są poglądowe i bardzo prosimy o nie traktowanie ich jako oferta handlowa.

Smartfony, Tablety, Laptopy, PC
Proste przypadki, naprawa

od 100 zł

Naprawa sprzętu to koszt minimum 100 zł netto. Cena będzie wyższa w przypadku konieczności wymiany części.

Diagnoza
zawsze bezpłatnie!

0 zł

Pracę nad naprawą sprzętu rozpoczynamy od bezpłatnej diagnostyki. Uszkodzenia diagnozujemy zazwyczaj max do 24h.

Smartfony, Tablety, Laptopy, PC
Naprawa + Zachowanie danych

od 300 zł

Naprawa wraz z zachowaniem danych to koszt od 300 zł netto wzwyż. Cena wzrośnie w przypadku uszkodzenia nośnika danych o standardowy koszt odzyskania danych.

Menu