Dyski twarde 3.5″ i 2.5″

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych oraz dysków zewnętrznych marek Western Digital, Seagate, Toshiba, Samsung, Hitachi, Maxtor, Fujitsu oraz innych

Dysk nie działa?

Jeśli dysk wydaje dziwne dźwięki, bądź cyklicznie cyka lub puka to znak, że jego stan wkrótce się pogorszy. Jeżeli system operacyjny ładuje się nieznośnie długo, pliki nie chcą się kopiować, a przy uruchamianiu pojawia się niebieski lub czarny ekrany, może być to zwiastunem zbliżającej się poważnej awarii dysku twardego.
Dysponujemy zapleczem technicznym, własnym laboratorium, doświadczeniem i międzynarodowymi kontaktami. Pomagamy nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Dyski twarde HDD przechowują gigantyczne ilości informacji. Znajdują się one najczęściej w komputerach stacjonarnych, jak i laptopach. Przechowujemy na nich dane typu filmy, gry, dokumenty, zdjęcia. Utrata danych z dysku może być bardzo poważnym problemem.

Dyski 3,5 cala

Pracują najczęściej w komputerach PC

Dyski 2,5 cala

Montuje je się zazwyczaj w laptopach, kamerach i innych urządzeniach multimedialnych

Dyski 1,8 cala

Są spotykane w laptopach nowszej generacji o interfejsie ATA, SATA, SCSI, SAS

Dyski zewnętrzne

Odrębne urządzenia przenośne, których trzon stanowią zazwyczaj dyski 2,5 calowe

Uszkodzenia logiczne

Mówimy o nich wtedy, gdy dochodzi do zaburzenia logicznej spójności danych (przypadkowe usunięcie danych, sformatowanie, błąd systemu plików, wirusy, zaszyfrowanie danych)

Uszkodzenia mechniczne

Są zdecydowanie najtrudniejsze do naprawy. Dochodzi do nich w wyniku upadku z wysokości, zalania, uszkodzenia silnika, przepięcia

Uszkodzenia elektroniki

Uszkodzenie modułu elektroniki zewnętrznej jest najczęstszą awarią jaka ma miejsce w konsekwencji wszelkiego rodzaju nieprawidłowości związanych z zasilaniem

Dostarczenie osobiste

lub

Wysłanie nośnika do nas

FixData Lab
ul. Modzelewskiego 37 lok. U6
02-679 Warszawa

Codziennie odpowiadamy na te pytania, więc pomyśleliśmy, że możesz mieć podobne wątpliwości.

Z dysków z jakimi uszkodzeniami można odzyskać dane?
Dane można odzyskać z dysków z uszkodzonymi głowicami, z uszkodzonym firmware, z uszkodzoną elektroniką lub zblokowanym silnikiem. Generalnie około 95% przypadków udaje się zakończyć sukcesem.

 

W jakich przypadkach danych nie udaje się odzyskać?
Uszkodzenia mechaniczne talerzy często uniemożliwiają odzyskanie danych. W niektórych przypadkach jeśli dysk ma uszkodzoną jedną powierzchnię można odczytać dane z pozostałych – sprawnych. Problemy stwarzają tez dyski po samodzielnych próbach odzyskania danych inspirowanych poradami z forum.

Jak szybko moje dane zostaną odzyskane?
Średni czas odzyskiwania danych to około 5 dni. Niektóre zlecenia trwają jednak nawet po kilka tygodni czy miesięcy. Pracujemy do uzyskania efektu. Posiadamy kilka stanowisk i każdym zleceniem zajmujemy się na bieżąco.

 

Jak dostarczyć dysk do odzyskiwania?
Dysk najlepiej dostarczyć do naszego biura lub wysłać do nas pocztą bądź kurierem. Przy wysyłaniu należy pamiętać o dobrym opakowaniu i wypełnieniu. Wysyłanie dysku w kopercie nawet bąbelkowej nie jest dobrym pomysłem.

Menu